Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Mihmandar Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, 2018- 2019 akademik yılı açılışını gerçekleştirdi.

 

Haber \ Büşra GÜNDÜZ

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Mihmandar Yükseköğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nun, 2018-2019 akademik yılı açılışı yapıldı. Yurtta düzenlenen programa; Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, İŞ-KUR İl Müdürü Erhan Dede, Gençlik Merkezi Müdürü Celal Kahveci, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Açılış programı, Kur’an-ı Kerim tilavetlerinin yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

‘Yalova’da yeni nesil gençliğini inşa ediyoruz’..

Programın selamlama konuşmasını TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz yaptı. Özyılmaz, “Burada bu açılışın mana ve maksadı kendini bilen Rabbi’ni bilir parolasıyla varlık sebebinin farkında, vakarlı, onurlu insanlar yetiştirmektir. Bu gençler vahyin, aklın, bilimin nuruyla yoğrulmuş insanlığın önderi lideri Peygamberimizin izinde bir gençlik olacaktır. Bu anlamda ne kadar gençliğe emek verilirse karşılık bulacak ve gelecek teminat altına alınacaktır. Art niyetli çıkarını ve menfaatini düşünen değil aklını fikrini birilerinin sömürmesine, kiralamasına asla müsaade etmeyen şahsiyetli gençler yetişecektir. Yalova’da 2023 Türkiye’sinde Ashabı Suffa’yı kurmayı ve yeni nesil gençliğini inşa etmeyi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Asla yalnız yürümeyeceksiniz’..

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, “Vatanını, milletini, bayrağını, seven, milleti için bilim ve teknoloji üretmeye istekli bireyler olarak yetiştiğinizi görmekten büyük mutluluk duyacağız. Asla yalnız yürümeyeceksiniz. Biz de Milli Eğitim camiası olarak sizlerin yanında olacağız. Yeni nesil gençlik vakfı adı altında kaliteli, imanlı ve ihlaslı gençler yetiştirmenizde bize düşen ne yaparsa yapacağız” dedi.

‘Bu bayrak dostluk önerir’..

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, “TÜGVA gibi kuruluşlar bayrağı eline aldı. Bu gibi kuruluşlar şiddet, çatışma, kin ve düşmanlık önermez. Bu bayrak dostluk önerir, iyilik, birlik ve beraberlik önerir. TÜGVA’da yer alan gençler kendilerini bir faziletin neferi olduklarını bilirler. TÜGVA, kendi nefsani tutkularını, kinlerini, öfkelerini bir tarafa bırakıp Allah yolunda bir yol arayan insanların karargahıdır. Gençler, ömrünüzün altın çağını yaşadığınızı unutmayın. Bu zamanlarınızı güzel değerlendirin. Yeni eğitim yılınızın hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: http://haberci.com.tr/tr-TR/haberler/11079/tugva-yurdu-yeni-akademik-yila-hazir