TÜGVA Türkiye Gençlik Vakfı Yalova İl Temsilciliği Olarak, yoğun kar yağışına karşı can dostlarımızı yalnız bırakmıyoruz. Bakıma muhtaç, yüksek rakımda ve beslenmekte zorluk çeken sokak hayvanları için yem çeşitli noktalara yem bıraktık.

Yüksek bölgelerde etkisini sürdüren ağır kış koşulları ile mücadele kapsamında, İlimiz genelinde sokak hayvanları için TÜGVA YALOVA İl Temsilciliğimiz seferber oldu. 

Kar’dan yiyecek bulmakta zorlanan kedi ve köpekler için yol kenarlarına kuru mama bırakan TÜGVA Yönetim Kurulu üyeleri , kuşlar içinde belirli bölgelere yem bıraktı. 

Hayvan severliği ile bilinen İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz çocukluğundan beri bulunduğu her ortamda her kış düzenli olarak gerçekleştirdiğini ifade etti. Özellikle ilçelerde, beldelere ve köylere mama dağıtımı gerçekleştirdi. Her Canlının yaşam hakkının korunmasını gerektiğine dikkat çeken TÜGVA Türkiye Gençlik Vakfı Yalova İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, soğuk hava koşullarında sokak hayvanlarının yiyecek sorunlarını çözmek için Yurttan arta kalan ve esnaf lokantalarında arta kalan yemekleri zaman zaman götürdüklerini ifade etti.

SOKAKK