Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yalova il temsilcisi Muhammed Edib ÖZYILMAZ Mekke’nin fethinin yıldönümünü kutlayarak miladi 2017 yılının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Başkan Muhammed Edib ÖZYILMAZ mesajında
Mekke’nin fethi ve miladi 2017 yılı için yayımladığı mesajında şunları söyledi: “Mekke’nin Fethi’nin 1387. Yılı mübarek olsun. Cenabı-ı Allah Müslümanlara nice fetihler nasip etsin inşallah. Mekke şehri, Peygamber Efendimiz tarafından 1 Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Bu fetih öyle anlamlıdır ki, Müslümanlar zorla çıkarıldıkları Mekke’yi hiç silah kullanmadan, bir damla kan akıtmadan 8 yıl aradan sonra teslim almışlardır. Fethin bu kadar kolay olmasının sebebi Allah Rasûlü’nün ve Müslümanların insanların gönlünü fethetmesidir. Mekke’nin fethi, bugün gücü hak sebebi sayan medeniyetlere ve zulmü bir alışkanlık haline getiren, dünyanın her tarafında Müslüman kanı akıtan insanlara karşı büyük dersler içermektedir. Müslümanlar zulme uğrasa da, sıkıntıya düşse de mazlumların yardımcısı Hz. Allah’tır. Başta İslam dünyası olmak üzere yeryüzünde yaşanan bütün zulümlerin son bulması için Mekke’nin Fethi gibi gönüllerin de fethine ihtiyaç vardır.”
Yaşanan menfur hadiselerin ve olumsuzlukların yaşanmadığı, insanların barış ve huzur içinde yaşadığı, küskünlüklerin ve dargınlıkların olmadığı, insanların birbirine yakınlaştığı bir yıl olması temennisiyle başta tüm ülkemiz, İslam âlemi ve tüm dünyanın Fetih Gününü ve Yeni Yılını kutlar İslam coğrafyasına barış ve huzur getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ederim” dedi.