İşimiz vaktimizden çok
• Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, “TÜGVA Mihmandar Erkek Öğrenci Yurdumuz ile 3 yıldır yurtçuluk anlamında hizmet veriyoruz. Ancak TÜGVA yalnızca yurtçuluk ile anılmamalı, bizler 15- 35 yaş arası gençlerimize temas eden bir vakıfız” dedi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği basın mensupları ile kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi. TÜGVA’nın 2013 yılında İstanbul merkezli kurulduğunu söyleyen TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, şu ifadelere yer verdi: “2013 yılında sadece 10 ilde gençlere hizmet eden TÜGVA, bugün 81 ilde, 300 ilçede ve 100 yurdu ile gençlere hitap ediyor. Ayrıca, Türkiye genelinde 54 bin 500 üyesi ile de her gün büyüyor ve gelişiyor. 2016 yılından göreve geldiğim bugüne kadar Yalova’daki gençlerimize çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetler sunduk. Bunlar; spor, kültürel, sosyal gibi birçok alanda genlerimize katkı sağladı. Yalova’da da TÜGVA Mihmandar Erkek Öğrenci Yurdumuz ile 3 yıldır yurtçuluk anlamında hizmet veriyoruz. Ancak TÜGVA yalnızca yurtçuluk ile anılmamalı, bizler 15- 35 yaş arası gençlerimize temas eden bir vakıfız. Gençlerimize yönelik hizmet eden vakfımız, kendi imkanlarımız ile kaynak sağlıyor. Tanıtımlarını yaptığımız projelerimize Yalova’nın işadamları, değerli ağabeylerimiz ve ablalarımız teveccüh gösteriyorlar. Devletine, milletine ve bayrağına bağlı bir gençlik oluşturmayı amaçlayan TÜGVA, medeniyetimizi yeniden ihya ve inşa edecek nesiller yetiştiriyor. Asım’ın ve Akif’in neslinin enerjisi, hızı ve dinamizmi ile iyilik odaklı işler yaparak, aziz milletimizin gücüne güç katmak istiyoruz. Yaptığımız her proje devlet destekli, protokol işbirliğinde yürütüyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi; işimiz vaktimizden çok.”
Ortaokul, lise ve hanımlara yönelik etkinlikler..
Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik kamp programlarına yoğun rağbet olduğunu kaydeden Özyılmaz, “Ortaokul öğrencilerimize yönelik düzenlediğimiz Ortaokul Yaz Kampımızda 1 ay boyunca 250 öğrenciyi; temel dini bilgiler, Peygamberimizin hayatı, Esma’ül Hüsna, bilgi yarışmaları, spor ve gezi faaliyetleri gibi birçok etkinlik ile buluşturduk. Lise öğrencilerimize yönelik düzenlediğimiz Sakarya Lise Doğa Kampımızda 1 hafta boyunca 150 öğrenciyi; okçuluk, film gösterimleri, futbol turnuvaları, satranç, kamp ateşi, okuma grupları gibi birçok etkinlik ile buluşturduk. Hanımlara yönelik çalışmalarımız, kurslarımızda her geçen gün devam ediyor. Bugüne kadar; filografi, tezhip, KPSS, ingilizce, matemetik gibi kurslar düzenledik” dedi.
Abdülhamid Han bilgi ve resim yarışması..
Ulu Hakan Abdülhamid Han’ı gelecek kuşaklara aktarmak adına ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik birer yarışma başlattıklarını ifade eden Özyılmaz, “Ortaokul öğrencilerimize yönelik Abdülhamid Han resim yarışması, lise öğrencilerimize yönelik ise Abdülhamid Han bilgi yarışması düzenledik. Yarışmalarımızın son başvuru tarihi 2 Şubat olarak belirlendi. Yarışma sonucunda 1’nciye dizüstü bilgisayar, 2’nciye tablet, 3’ncüye bisiklet ve tüm katılımcılara da çekilişle sürpriz hediyeler dağıtılacak. 24 Şubat tarihinde ise yarışmamızın final programını gerçekleştireceğiz. Programımıza Payitaht Abdülhamid dizisinin Tahsin Paşası ve Tarihçi- Yazar Selman Kayabaşı konuk olacak. Tüm vatandaşlarımızı aramızda görmek isteriz” şeklinde konuştu.