21.11.2019

Hayati İnanç Yalovada konuştu

Avukat- Yazar Hayati İnanç’ın katılımıyla düzenlenen ‘Kimlik Bilinci’ konulu konferansa Yalovalılar yoğun ilgi gösterdi.

Hayati İnanç konferansına yoğun katılım
 
Türkiye Gençlik Vakfı İl Temsilciliği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde, Avukat- Yazar Hayati İnanç’ın katılımıyla düzenlenen ‘Kimlik Bilinci’ konulu konferansa Yalovalılar yoğun ilgi gösterdi. Salona sığmayan konuklar konferansı sahneden takip ettiler.
 
Türkiye Gençlik Vakfı İl Temsilciliği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan ‘Kimlik Bilinci’ konulu konferans, Avukat- Yazar Hayati İnanç’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Programa; Vali Muammer Erol, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, İl Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık katıldı. RDKM’de gerçekleşen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi, salonda yer bulamayana misafirler konferansı sahnede dinlediler.
 
‘Durmadan çalışacağız’
Program öncesi bir konuşma yapan TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, “2016 yılında Yalova’da kurulan TÜGVA, günden güne artan eğitim odaklı faaliyetleri, kadın, aile, çalışan gençlik, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerini de işin içerisine katarak, daima ileriye emin adımlarla yürüyor. İlimizde varlığımızı sürdürdüğümüz günden itibaren 5 ilçemizi de yanımıza alarak 60 ortaokulumuzda, 33 lisemizde, 9 fakültemizde, 110 kapasiteli yurdumuzla ve il temsilciliğimizle eğitimden maneviyata, kültürden spora birçok alanda gerçekleştirdiğimiz bin 500 faaliyet ile 8 bin üyemize hizmet ediyoruz.

Bununla birlikte TÜGVA olarak klasik ve toptancı yaklaşımı bir kenara bırakarak gençlikle aramızda yeni bir iletişim dili oluşturduk. Türkiye gençliğinin gönüllerine kadim değerlerimizi koruyarak girmeyi kendimize şeref payesi olarak gördük. Bizler bu anlayışla dil, din, ırk ve fikir ayrılığı yapmaksızın kendisini ülkemizin bir ferdi olarak gören herkese kapılarımızı sonuna kadar açtık. Ülkemiz, 2023/ 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşana denk durmadan çalışacağız. Bu güzel çalışmalarda madden ve manen desteklerini esirgemeyen değerli bağışçılarımıza, meşakkatli ve yoğun mesailerde bulunduğumuz değerli teşkilat üyelerimin her birine yürekten teşekkür ediyorum” dedi.
 
‘Kalpten çıkan söz kalbe gider’
Konuşmanın ardından Avukat- Yazar Hayati İnanç, ‘Kimlik Bilinci’ isimli konferansına geçti. Döneminin önemli şairlerinden örnek vererek, gençlik yıllarında yaşadığı ve hayatında önemli iz bırakan olayları dinleyicilere aktardı.

İnanç, “Kalpten çıkan söz kalbe gider. Evet, söz hayatidir. Bunu biz söylemedik, medeniyetimiz söyledi ve biz de tekrar ettik ama hangi söz hayatidir? Süslenmiş, gösterişli sanat olsun diye yapılmış söz değil. Kalbinden gelen ve o kalbin sahibiyle meşgul olduğu söz, işte o söz hayatidir. Cana şifadır, ruha devadır” diye konuştu.
 
Konferansın sonunda Vali Muammer Erol tarafından İnanç’a çiçek, Özyılmaz tarafından ise TÜGVA’nın logosu olan rahle hediye edildi.