17.09.2019

​Tügva iftarına yoğun katılım

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği, 3. Geleneksel Teşkilat İftarı’nda vatandaşlar ve teşkilat mensupları ile bir araya geldi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yalova İl Temsilciliği, 3. Geleneksel Teşkilat İftarı’nı gerçekleştirdi. Gazi Paşa Caddesi Takıcılar Çarşısı’nın arka tarafından organize edilen programa; öğrenciler, vatandaşlar, teşkilat mensupları ve aileleri katıldı.
Programda bir konuşma yapan TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, “Ramazan, İslam’ın merhametini, hakkaniyetini ve ibadetini, bilgi ve erdemle bütünleşmiş ahlakını, tüm insanlığa anlatan kutsal bir aydır. Ramazan, her bireyin içtenlikle kendisiyle yüzleştiği, kendisini yenilediği, iç dünyasını tazelediği bereketli bir aydır.

İnsanlar arasında dayanışma ruhunun, yardımlaşmanın ve kalp birliğinin perçinlenmesine vesile olan Ramazan ayı, sahip olduğumuz nimetlere şükretmemizi ve bu nimetlere sahip olmayan ihtiyaç sahiplerini kendimizden önce düşünmemiz gerektiğini bizlere anımsatır. Ramazan ayı ihtiyacı olanları hatırlamanın, onlara yardım etmenin ayı olduğu için kutsal ve bereketlidir. Ramazan; sevgidir, samimiyettir, paylaşmadır.

Başı rahmet, ortası mağrifet, sonu ise cehennem ateşinden kurtuluş olan Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.